KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 11642387
*
nr 1164 2387
Erik Prytz
(1914-1993), Sverige
Akvarell, 26x18
Erik Prytz, svensk målare och tecknare född i Linköping 1914, död 1993.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 februari 2018
kl 19:40:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/2 13:57:18
1
800 kr
19/2 19:03:08
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Erik Prytz
Erik Prytz, svensk målare och tecknare född i Linköping 1914, död 1993.
Läs mer om Erik Prytz
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller erik prytz svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:47
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:27
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:45
*
Erik Prytz
Erik Prytz, svensk målare och tecknare född i Linköping 1914, död 1993.
Läs mer om Erik Prytz
nr 1164 2387
Erik Prytz
(1914-1993), Sverige
Akvarell, 26x18
Erik Prytz, svensk målare och tecknare född i Linköping 1914, död 1993.
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 februari 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/2 13:57:18 | 1 | 800 kr |
19/2 19:03:08 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Erik Prytz
Erik Prytz, svensk mÃ¥lare och tecknare född i Linköping 1914, död 1993.Läs mer om Erik Prytz
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller erik prytz svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:47 -
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:27
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:24 -
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:18 -
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:45